Šildymas, vedinimas ir kt. paslaugos

Šildymo sistemos, katilai:

SildymasŠiuolaikinę šildymo sistemą sudaro trys pagrindiniai elementai:

  • Šilumos generatorius (katilas), kuris generuoja šilumą
  • Vamzdynų ir siurblių sistema, kuri cirkuliuoja katile pagaminta šiluma
  • Radiatoriai arba grindų šildymo sistemos, kurie šildo patalpos orą.

Svarbiausia ką reikėtų žinoti, įrengiant šildymo sistemą, tai kokio galingumo turėtų būti šilumos generatorius (katilas), kad būtų tinkamas šildyti tam tikro ploto patalpą.  Tačiau, skaičiavimus gali atlikti tik specialistai, kurie įvertins daugelį kitų veiksnių, tokių kaip sienų storis, langų dydis ir rūšis, bei daugelį kitų.

 

Vėdinimo sistemos, vėdinimas:

Vedinimo sistemosGaivus oras pataloje, kurioje gyvename yra viena svarbiausių sveiko gyvenimo sąlygų. Žmogus kasdien įkvėpia apie 20000 litrų oro. Tam kad gerai ir darbingai jaustis , mums reikia kvėpuoti oru, kuris yra prisotintas ozonu, jonais ir kitais svarbiais elementais. Deja, daugelis gyvenamųjų patalpų neturi tinkamos vėdinimo sistemos. Tobulėjant statybų technologijoms, statybose naudojamos ypač sandarios medžiagos. Patalpų sienos, langai tapo ypatingai sandarūs ir patalpos, kuriuose gyvename tapo panašios į hermetišką indą, visiškai nepraleidžiantį oro iš išorės. Todėl, netinkamai vėdinamoje patalpoje susidaro drėgmės kondensatai, kaupiasi nemalonūs kvapai, jaučiamas deguonies trūkumas.

Dažnai oras patalpoje yra vėdinamas natūraliai. Tačiau, jei patalpa yra nelabai didelė, jos nepavyks išvėdinti lengvai. Taupant šilumą patalpoje, galima įrengti rekuperacines vėdinimo sistemas. Tokiais įrenginiais oro apytaka vyksta uždarame rate, taigi sutaupoma energijos. Vėdinimo sistemoje oras yra išvalomas filtruose.

Kaip ir visų kitų inžinerinių sistemų įrengimą reikėtų patikėti tikriems specialistams, kurie įvertins visus vidaus ir išorės veiksnius ir nustatys kokios rūšies ir galingumo vėdinimo sistema reikalinga patalpoje.

 

Vėsinimo sistemos:

ceiling-ventPramoninės vėsinimo sistemos-  tai sistemos, skirtos aušinti didelėms patalpoms, sandėliams, parduotuvėms, specializuotiems kompiuterinės technikos ar telekomunikacijų kambariams, bei kitoms patalpoms, kuriuose būtina palaikyti tam tikrą pastovią temperatūrą. Pramoninės vėsinimo ir oro kondicionavimo sistemos pasižymi ilgalaikiu darbo resursu ir patikimumu. Patikimumas priklauso nuo įrangos kokybės ir nuo to kaip sistema įrengta. Todėl, tokias sudėtingas sistemas įrengti būtina patikėti tikriems specialistams, turintiems tam skirtą specialią įrangą ir medžiagas.

 

 

Oro kondicionavimas, kondicionieriai:

KondicionieriaiKalbėdami apie oro kondicionierius, paprastai juos skirstome į buitinius kondicionierius ir pramonines oro kondicionavimo sistemas. Buitiniai arba vidaus oro kondicionieriai, tai įrenginiai dažniausiai kabinami už lango, arba vis labiau populiarėjanti – Split sistema, susidedanti iš vidaus arba lauko įrenginio. Tačiau, kai kalbama apie oro kondicionavimą didelėse patalpose, ypač gamybos įmonėse arba prekybos centruose, diegiamos pramoninės oro kondicionavimo sistemos. Kokią pramoninę kondicionavimo sistemą diegti priklauso nuo to, kokios paskirties patalpoje ji bus naudojama ir kokias sąlygas toje patalpoje reikia sukurti. Projektuojant pramoninę kondicionavimo sistemą atsižvelgiama į patalpos architektūrą ir kitus veiksnius

 

Vandentiekio sistemos, santechnika:

VanduoNei vienas pastatas negali apsieiti be vandens ir nuotėkų sistemos. Ar tai būtų butas, namas, biuras, prekybos centras, ar pramoninis objektas. Mieste vandentiekio ir nuotėkų sistemos įrengimas užsibaigia tuo, kad belieka pajungti reikiamus santechnikos įrenginius prie centralizuotų miesto vandens tiekimo ir šalinimo komunikacijų, tačiau užmiestyje to dažniausiai nepakanka ir būtina įrengti vandens tiekimo, valymo ir nuotekų šalinimo įrenginius.

 

 


Nuotekos, valymo įrenginiai, lietaus, buitinė, technologinė nuotekynė:

Vandens valymasKiekviename gyvenamajame name ar pramoninėje patalpoje, visur kur yra įrengtas vandentiekis, turi būti įrengta ir nuotėkų sistema.

Nuotekų valymo įrenginiai- tai sistema skirta valyti buitines ar pramonines nuotekas, kad išvalytas vanduo būtų tinkamas nuleisti į vandens telkinį ar dirvožemį ir nepakenktų aplinkai. Todėl yra naudojamos įvairios nuotėkų šalinimo ir valymo sistemos. Jos gali būti įvairios mechaninės ar biologinės, viskas priklauso nuo nuotėkų kiekio ir taršos lygio, bei rūšies. Gyvenamajam namui užtenka vietinės biologinės kanalizacijos, o pramoniniam objektui, ar žemės ūkio kompleksui, viso komplekso specialių valymo įrenginių.
Nuotekų sistema taip pat gali būti jungiama ir į miesto tinklus, iš anksto gavus technines pajungimo sąlygas.

 

Geoterminis šildymas:

GeoterminisGeoterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą.
Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui dažnai naudojama jų energija. Tačiau didžiojoje pasaulio dalyje naudojama paviršiniuose žemės sluoksniuose susikaupusi Saulės energija. Šią energiją įsisavinti padeda įrenginys, vadinamas šilumos siurbliu.
Žemėje susikaupusi šiluma surenkama kolektoriumi, kuris įrengiamas horizontalus (tam tikrame gylyje žemėje ar vandens telkinyje išvedžiojamas vamzdynas, kurio ilgis priklauso nuo pastato šilumos poreikio ir grunto tipo) arba vertikalus (vamzdynas įleidžiamas į gręžinį, kurio gylis priklauso nuo pastato šilumos poreikio). Šilumos šaltinis vienais atvejais būna gruntas, kitais – vanduo.
Kolektoriaus vamzdžiais cirkuliuoja neužšąlantis geoterminis skystis, kuris perneša šilumą iš šilumos šaltinio į šilumos siurblį. Čia atnešta šiluma išgarina šilumos siurblyje cirkuliuojantį freoną. Jo dujų temperatūrą dar padidina įmontuotas kompresorius. Ši šiluma perduodama toliau, į namo šildymo sistemą bei šilumos siurblio vandens baką, skirtą karštam vandeniui ruošti.
Šilumos siurblys naudoja šiek tiek elektros energijos, tačiau jos sąnaudos yra nepalyginti mažesnės nei kitų šildymo sistemų.
Šilumos siurbliai gaminami dviejų tipų: vienvalenčiai ir dvivalenčiai. Vienvalenčiai šilumos siurbliai pastatui šildyti naudoja vien iš žemės gaunamą energiją, o elektra juose naudojama vien kompresoriui ir cirkuliaciniams siurbliukams varyti. Dvivalenčiai šilumos siurbliai veikia panašiu principu, tačiau pritrūkus galios (pavyzdžiui, šaltesnį metų mėnesį) šilumos trūkumą kompensuoja elektriniu šildymu.